Gizlilik ve Çerez Politikası

 

İşbu Gizlilik Politikası ile kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatılmış olduğunuzu ve kişisel verilerinizin burada belirtilen şekilde kullanılmasına onay verdiğinizi kabul etmektesiniz.

 

Veri Sahibi’nin uygulamalar ve Site’yi kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartlara yer verilmiştir.

 

Hangi Verilerinizi İşliyoruz?

Bilgi Mabedi Mabedi uygulamasının işlediği kişisel verileriniz aşağıda belirtilen şekilde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (Kanun) uygun olarak kategorize edilmiştir. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Gizlilik Politikası kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri kapsayacaktır. •

 

Mail adresiniz, Adınız, Doğum tarihiniz, anne adınız ve eğer gönderirseniz yüz resminiz. Falcı başvuruları da ise, bunlara ek olarak telefon numaranız ve öz geçmişiniz.

 

Aşağıdaki “Gizlilik Sözleşmesi”, Bilgi Mabedi Uygulamasının, kullanıcılarına sağladığı bilgi ve hizmetlerin sunumuna ilişkin hükümleri düzenlemektedir. İşbu sözleşmede Bilgi Mabedi Uygulaması “uygulama”, bu uygulamaya her ne surette olursa olsun bilgi veren, kullanan, giriş yapanlar ve sair de “kullanıcı” olarak adlandırılacaktır. Uygulamaya giren ya da uygulamadaki formları dolduran her kullanıcı, “Gizlilik Sözleşmesi” ve “Üyelik Sözleşmesi”nde yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

 

Sitemizi ziyaret eden kullanıcılardan topladığı bilgileri her türlü analiz yapmak amacıyla kullanabilir. Bilgi Mabedi Uygulaması bu bilgileri iş ortakları ile paylaşabilir. Ancak e-posta ve diğer kişisel bilgiler, hiçbir iş ortağı, şirket, kurum ya da başka bir kuruluşla kullanıcının izni olmaksızın paylaşılmayacaktır.

 

Uygulamada kayıtlı ve misafir kullanıcılarına ait e-posta, telefon numarası gibi iletişim bilgilerini uygulama içerisinde yayınlamaz, kullanıcı aksini belirtmediyse hiçbir iş ortağı, şirket, kurum ya da diğer kuruluşla paylaşmaz.

 

Uygulamada, isteyerek vermediğiniz takdirde, hakkınızda kişiyi tanımlayan bilgiler toplanmayacaktır (örneğin isim, adres, telefon numarası, ya da e-posta adresi) (“kişisel bilgi”). Eğer siteye kişisel bilgilerinizi verirseniz, Bilgi Mabedi Uygulaması bu bilgileri, gelecekte, pazarlama, pazar araştırması, satış bilgilerinin takibi ve size ulaşmak gibi amaçlarla kullanmak üzere saklayacaktır. Sizden talep edilmeyen kişisel bilgileri bize verdiğiniz takdirde, bu bilgileri bu sitede belirtilen şekilde kullanmamızı onaylamış olmaktasınız.

 

Bilgi Mabedi Uygulaması kişisel bilgilerinizi sadece aşağıda belirtilen yasal durumlarda ve yasal prosedürler çerçevesinde 3. şahıslara açar. a-) Yasal mercilerden bu yönde yazılı bir talep oluşması halinde b-) Bilgi Mabedi Uygulamasının mülkiyet haklarını korumak ve savunmak amacıyla c-) Üyelik Sözleşmesinde kabul ettiğiniz kurallar çerçevesinde

 

Bilgi Mabedi Uygulamasında kayıtlı kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde satılmaz, kiralanmaz ya da başka bir kurum ya da kuruluş ile karşılıklı değiştirilmez. Bu “Gizlilik Sözleşmesi” metninde yer alan maddeler haricinde hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Bilgi Mabedi Uygulaması bu sözleşmede taahhüt ettiği şartları yerine getirmek için mümkün olan tüm önlemleri alır.

 

Bilgi Mabedi Uygulaması tarafından toplanan bilgiler genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanır. Bilgi Mabedi Uygulaması, ortamdaki bilgileri korumak için her türlü endüstri standardını kullanmaktadır. Ancak buna rağmen güvenlik ile ilgili konularda bir garanti verememektedir.

 

Kayıt sırasında girdiğiniz kişisel bilgilerinizi istediğiniz her zaman güncelleme ve değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Bilgi Mabedi Uygulaması bu “Gizlilik Sözleşmesi” ve “Üyelik Sözleşmesi”ne uymadığınız takdirde üyeliğinizi silmeye ya da askıya almaya yetkilidir.

 

İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar Bilgi Mabedi Uygulamasının sorumluluğunda değildir.

 

Bazı durumlarda, şahsınıza özel olmayan bilgiler toplanabilir. Bu tip bilgilere örnek olarak kullandığınız telefonun modeli, işletim sisteminiz, sitemize linkle ya da ilanla ulaştığınız sitenin domain ismi verilebilir.

 

Üyelerimizle olan iletişimlerinizle bildirim ve bilgilendirme e-postaları kullanılmaktadır. Bu mesajları almak istemiyorsanız, bildirimleri ve mail özelliğini kapatabilirsiniz.

 

Bu Uygulama diğer web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Sözleşmesi sadece bu uygulama içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Bu uygulamadan link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait Gizlilik Sözleşmesi ve Üyelik Sözleşmesi geçerlidir. Bu uygulamandan linkle gittiğiniz diğer web sitelerinde o sitelere ait Gizlilik Sözleşmesi ve Üyelik Sözleşmesi metinlerini bularak okumanız önerilir.

 

Bilgi Mabedi Uygulaması bu metin içindeki her türlü bilgiyi değiştirme hakkını saklı tutar. Bu siteyi kullanarak bu “Gizlilik Sözleşmesi”nde yapılacak her türlü düzenleme ve değişiklik kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır.