Kurs Hakkında

Galdrastafir veya Galderstav

Bir ‘Galdrastafir’ veya ‘Galderstav’, İskandinav folklorundan bilinen bir büyülü mührüdür. Sanılanın aksine bu mühürler Viking Çağı’na ait değildir. Hem İskandinav Halk Büyüsü hem de İskandinav mitlerinde kökleri olmasına rağmen, Orta Çağ büyüsünden ve özellikle 15. ve 16. yüzyılda dikkat çeken Avrupa rönesans büyüsünden büyük bir tarihsel etki gelmektedir.

‘Galdrstafir’ veya ‘Galderstav’ kelimesinin anlamını açıklamak için önce onu iki ana bileşenine ayırmamız gerekiyor. İlk kısım; ‘Galdra’ veya ‘Galder’ genellikle İngilizce ‘Sihirli’ veya ‘Büyülü’ kelimesine çevrilir. ‘Galdr’ kelimesiyle ilişkilendirilebilecek farklı yollar hakkında uzun uzun konuşabilirken, sadece kısa tutmak adına, ‘Büyü’nün kötü bir çeviri olmadığı gerçeğiyle yetinelim.

‘Stafir’ veya ‘Stav’ kelimesi genellikle ‘Çata’ veya ‘Çubuk’ olarak çevrilir. Bunun, direklere benzeyen tasarımlarda kullanılan düz çizgilerin yanı sıra, bu büyülü mühürleri kazımak için sıklıkla kullanılan fiziksel çubuklar ve çıtalar ortamına atıfta bulunduğu hemen düşünülebilir.

Rune Harflerini, ağaç rüneleri, cadı runelerini öğrendikten sonra geleneksel Rune sisteminin çağlar ve kültürlerin etkisi ile birer tılsıma dönüşmesinin yolculuğunu öğreneceğiz.

Eğitim süresi: 1 ay

Eğitim saati: 12 saat

Daha fazla göster

Ne öğreneceksiniz?

 • Rune grif (Lon runes)
 • Galdrastafir Rune Çubukları
 • Uygulama Ağırlıklıdır.

Kurs içeriği

Rune Sigil Oluşturma

 • Solomon Anahtarları 2
  01:54:19
 • Solomon Anahtarı 3
  02:54:45
 • Solomon Anahtarları 4
  02:29:38
 • Solomon Anahtarları 5
  02:24:17

Sertifika kazanın

Becerilerinizi göstermek ve fark edilme şansınızı artırmak için bu sertifikayı özgeçmişinize ekleyin.

selected template

Student Ratings & Reviews

Henüz İnceleme Yok
Henüz İnceleme Yok